Kültür Sanat, Kültür Sanat Derneği
   
Müzik Bilgileri
   
Dış Duyurular
Türk Müziği Konservatuar'larında saz ve ses eğitimi alan öğrencilerin edindikleri teorik bilgileri, pratikte uygulamaları için derneğimizdeki çalışmalarımıza katılımlarını bekliyoruz.
Türk Sanat Müziği Notaları
Bestecilerimizin şarkılarını ve eserlerinin notalarını arşivimizde bulabilir,
Türk Sanat Müziği hakkında derlenmiş bilgilere, Makamlar ve Fasıllar hakkında dökümanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.
Türk Müziği Bilgileri
   
 
AMACIMIZ
Esendere Kültür Sanat Derneği,  Kültür Sanat Derneği
Kültür ve Sanat etkinlikleri insanın varoluşu ile başlar. İnsanlar birlikte yaşama gereği duyduklarından beri kültür ve sanat etkinlikleri yaşamın bölünmez ve vazgeçilmez unsuru olmuştur. Toplumun düşünce, duygu ve canlılığını yaşatma ve yayma özelliği daima iyiye, doğruya ve güzele erişme istek ve idealini geliştirmiştir. İletişim araçlarının gelişmesi ile değişik toplumların düşünce ve duygularını görmek , duymak, bilmek mümkün olmuştur. Böylece toplum, tasada ve kıvançta bir olmak düşünce ve duygusuyla çağın içinde ve ilerisinde olmuştur.

Kültür ve Sanat etkinlikleri topluma hayat veren kan damarı özelliğini daima canlı tutmuştur.

Toplumların temel unsuru olan insanlar tarihinin değişik çağlarında düşünce ve duygularını ses, nağme,ve ritimle anlatabilmek için değişik müzik aletleri bulmuşlar ve doğaya özdeş, evrensel konuma gelmişlerdir. Bu yönüyle: Doğuş ve gelişim evrelerini tarihi akışı içinde incelemek, sınıflandırmak, kültür ve sanat etkinliklerinin ses, saz, nağme, ritim yönlerinden önde gelen müziğimizin değerli eserlerini yaşama geçirmek, bu konularda konferanslar, panel, açık oturum düzenleyip Türk Müziği'ni yaymak ve duymak, kitap, dergi ve benzeri yayınlarla sevenlerin bilgi ve becerisini arttırmak, Türk Müziği'nin yazlaşmasına engel olmak.

Bu sayfada ; Türk müziğimizin yanı sıra , kendi kültürümüzü kapsayan birçok edebi yazı ,şiir, resim ve sanata dair yazılara da yer vermeye çalışacağız.

 
 
Derneğimiz,
11 Nisan 2013 Perşembe akşamı saat 20.30'da Selâhattin Akçiçek Konser Salonu'nda (KONAK) bir konser verecektir. Şef. Özgen KÜÇÜKGÖKÇE yönetiminde gerçekleşecek konserimize tüm musiki severleri bekliyoruz. Konser halka açıktır.
Etkinlikler
Yaşlıya Saygı Haftası
24 Mart Perşembe akşamı Karabağlar Belediyesi etkinlikleri kapsamında, Yaşlıya Saygı Haftası konseri gerçekleştirildi.
devamı...
Güzel Sözler

Her gönül bir şarkı söyler.

Şarkılarımız bizim romanlarımızdır.

Ahmet Hamdi TANPINAR

Esendere Kültür Sanat Derneği ESDER Resmi sitesidir.
Sitenin tüm içeriği Şenay SARIGÖZOĞLU tarafından hazırlanmaktadır.
55/75 Sokak 19/B Esenyalı - İZMİR
Telefon : 0 232 248 00 53 - GSM : 0 535 470 67 41 - Mail: info@eksd.org.tr
Web Tasarım İzmir, Google Reklam İzmir ReklamTurk   
Balçova İZMİR