Kültür Sanat, Kültür Sanat Derneği
   
Müzik Bilgileri
   
Dış Duyurular
Türk Müziği Konservatuar'larında saz ve ses eğitimi alan öğrencilerin edindikleri teorik bilgileri, pratikte uygulamaları için derneğimizdeki çalışmalarımıza katılımlarını bekliyoruz.
Türk Sanat Müziği Notaları
Bestecilerimizin şarkılarını ve eserlerinin notalarını arşivimizde bulabilir,
Türk Sanat Müziği hakkında derlenmiş bilgilere, Makamlar ve Fasıllar hakkında dökümanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.
Türk Müziği Bilgileri
   
 
Özgen KÜÇÜKGÖKÇE
28. 12. 1973'de Van'da doğdu. İlk öğrenimini Van, orta ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladı.1990-91 öğretim yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'nü kazandı.1996 yılında okul üçüncüsü olarak "Şekip Ayhan ÖZIŞIK'ın Hayatı ve Eserleri" konulu bitirme tezi ile lisans programını tamamladı. Bu arada, 1993 yılında T.R.T'nin açmış olduğu Türk Sanat Müziği
dalında "İstisna Akitli Yetişmiş Ses Sanatçısı" sınavını kazandı. Halen bu görevine devam etmektedir.

1996-97 öğretim yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel Bilimler Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans sınavını kazandı. Aynı yıl Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nda Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı.1998-99 öğretim yılında "Geçmişten Günümüze Tarz-ı Nevin Makamı" konulu tez ile yüksek lisans programını tamamladı. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne bağlı İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı'ndaki doktora programını da "XV. Yüzyılda Makâmlar" konulu teziyle tamamladı.

Gerek öğrencilik, gerekse eğitmenlik yıllarında Ege Üniversitesinde birçok ses ve saz topluluklarında görev aldı. Bunların en önemli örnekleri; 1998 Ağustos ayında Dışişleri Bakanlığı'nın görevlendirmesi ile İsviçre ve Avusturya'da "Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşu'nun 75. Yılı'nda Türk Müziği " konulu konserde solist olarak görev aldı. 26-31 Ekim 1998 tarihlerinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 75. yılı nedeniyle düzenlenen "Uluslararası Türk Dünyası Bilim, Kültür, Sanat Haftası" etkinliklerinde ses ve keman sanatçısı olarak görev aldı. 17-22 Mayıs 1999 tarihleri arasında, yine Dışişleri Bakanlığı'nın görevlendirmesi ile Cezayir'de, 26-28 Mayıs 2000 tarihleri arasında ise Romanya'da solist olarak bir konser verdi. 01-05 Mayıs 2001 tarihleri arasında Yunanistan'da düzenlenen Balkan Festivali'nde Türkiye'yi temsilen konser verdi. 1999-2000 ve 2001 yıllarında ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı İcra Heyeti'nin hazırlamış olduğu "623 Yıllık Osmanlı imparatorluğu", "Atatürk" ve "Bir Efsane Zeki Müren" projelerinde solist olarak görev yaptı. Ege Üniversitesi'nin çeşitli bölümlerinin düzenlemiş olduğu etkinliklerde gerek şef gerekse solist olarak yer aldı. 2007-2008 öğretim döneminde Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğrenci performansları koordinatörü olarak görev aldı. 2009 yılında konservatuarın kuruluşunun 25. yıl etkinlikleri kapsamında öğrenci etkinliklerini denetledi ve yine bu kapsamda "Geleneksel Türk Sanat Müziği" adı ile Geleneksel Türk Sanat Müziği'nde türler kavramını açıklayan ve örnekleyen bir dinleti ve sunum hazırladı. 2010 yılında konservatuarın sanat kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında E.Ü.D.T.M Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü icra topluluğunu kurdu ve 16 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen ilk konserde şef olarak görev aldı.  
 
Derneğimiz,
11 Nisan 2013 Perşembe akşamı saat 20.30'da Selâhattin Akçiçek Konser Salonu'nda (KONAK) bir konser verecektir. Şef. Özgen KÜÇÜKGÖKÇE yönetiminde gerçekleşecek konserimize tüm musiki severleri bekliyoruz. Konser halka açıktır.
Etkinlikler
Yaşlıya Saygı Haftası
24 Mart Perşembe akşamı Karabağlar Belediyesi etkinlikleri kapsamında, Yaşlıya Saygı Haftası konseri gerçekleştirildi.
devamı...
Güzel Sözler

Her gönül bir şarkı söyler.

Şarkılarımız bizim romanlarımızdır.

Ahmet Hamdi TANPINAR

Esendere Kültür Sanat Derneği ESDER Resmi sitesidir.
Sitenin tüm içeriği Şenay SARIGÖZOĞLU tarafından hazırlanmaktadır.
55/75 Sokak 19/B Esenyalı - İZMİR
Telefon : 0 232 248 00 53 - GSM : 0 535 470 67 41 - Mail: info@eksd.org.tr
Web Tasarım İzmir, Google Reklam İzmir ReklamTurk   
Balçova İZMİR